Haberler

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı…

02.12.2019

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 Rektör Prof. Dr. Demirdağ mesajında; 

 “Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla, 3 Aralık gününü “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan etmiştir. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli insanlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır.

Fırat Üniversitesi olarak bizler de Engelli Öğrenci Birimi’mizin faaliyetleri ile üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin, öğrenim hayatlarını kolaylaştırabilmek için gerekli tedbirleri almak ve bu yönde düzenlemeler yapmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören engelli öğrencilerimiz olmak üzere tüm engelli bireylere bu özel günde sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.