Haberler

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı “Açılış Dersi Ve Önlük Giydirme” Töreni Düzenlendi…

25.09.2018

FIRAT ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI “AÇILIŞ DERSİ VE ÖNLÜK GİYDİRME” TÖRENİ DÜZENLENDİ…

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı “Açılış Dersi ve Önlük Giydirme” töreni düzenlendi.

Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapılan törene, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı “Açılış Dersi ve Önlük Giydirme” töreninde konuşan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz, Veteriner Fakültesinin 1970 yılında Ankara Üniversitesine bağlı olarak kurulduğunu belirterek, 48 yıllık bir maziye sahip olan Veteriner Fakültesinin Türkiye’nin 2. Kurulan Fakültesi olduğunu söyledi.

 Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı ise yeni öğrencilere seslenerek, öğrencilerin eğitim öğretim yılı içerisinde hangi sıkıntısı olursa olsun Dekanlık olarak ya da Rektörlük olarak onların yanlarında olacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Veteriner Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Özen tarafından açılış dersi verilirken, 1. Sınıf öğrencilerine önlükleri giydirildi.