Haberler

Fırat Üniversitesi'nde “İstiklalden İstikbale” Konulu Panel Düzenlendi.

12.03.2020

Fırat Üniversitesi Edebiyat Öğrenci Topluluğu tarafından İstiklal Marşının 99. Yıl dönümü dolayısıyla “ İstiklalden İstikbale” konulu panel düzenlendi.

Prof. Dr. Bahaeddin Ögel Konferans salonunda düzenlenen panele, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Panel öncesi bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İstiklal Marşının yazılışının tarihi olan 1921 yılından bugüne kadar Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğini belirterek, “Bugün ülkemizin huzurunu bozmak ve parçalamak isteyenler 15 Temmuz Hain FETÖ’nün planlarının hepsi Türk Milletinin birlik ve beraberliği ile hüsrana uğratıldı. En son sınırlarımız çevresinde oynanan oyunların hepsi bertaraf edildi. Bugüne kadar bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi  

Moderatörlüğünü Arş. Gör. Yelda Yeşildal Eraydın’ın yaptığı panelde, öğrenciler tarafından konu ile ilgili çeşitli bilgiler verildi.