Haberler

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERE HOŞGELDİN ŞENLİKLERİ KONSER PROGRAMI DÜZENLENDİ…

05.11.2018

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından öğrencilerine “Hoşgeldin Şenlikleri” çerçevesinde 02-11-2019 Cuma gecesi Konser organize edildi. Bölümler ve kulüpler bazında küçük etkinlikler ile başlayan şenlikler dev bir konser ile tamamlandı. Böylece hem öğrencilere sıcak bir karşılama töreni, hem de sınavlar öncesi bir moral oldu.

Üniversite Şenlik alanında yapılan ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konser programında ünlü pop sanatçısı Tuğba Yurt ile Ahmet Yüce sahne aldı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesinde her yıl ortalama 200’ün üzerinde sosyal etkinlik yapıldığını belirterek, öğrencilerin bu tarz bilimsel ve sosyal etkinliklere katılmasının önem arz ettiğini söyledi. 

Bu tür etkinliklerin öğrencilerin morel ve motivasyonu açısından önemli olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Demirdağ, "Fırat Üniversitesinin öğrencisi olmak sizin için bir gurur kaynağı olmalı. Çünkü Fırat Üniversitesinde yükseköğretim yaklaşık 51 yıl önce başladı. Alt yapısıyla, nitelikli insanlarıyla, öğretim elemanlarıyla, öğrencisiyle, ülkemize yetiştirdiği insan gücü ile Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisidir. Her yerde de adından en güzel şekilde söz ettirmektedir. Fırat Üniversitesinin öğrencileri olarak bunun bilincinde olunuz ”dedi.   

Konuşmaların ardından sanatçı Ahmet Yüce, birbirinden güzel popüler müzik parçaları seslendirdi. Ahmet Yüce konserinin ardından ünlü pop sanatçısı Tuğba Yurt sahne alarak, seslendirdiği eserlerle öğrencilere ve konsere katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı.