Atatürk Kültür Merkezi: Hemen hemen bütün kültürel ve sosyal faaliyetlerin sunulduğu yer olan ve Mühendislik Kampüsü’nde bulunan Atatürk Kültür Merkezi, 788 kişilik kapasitede olup, fuaye kısmında da bir dinlenme salonu mevcuttur. Salon, ofisleri, hizmet bölümleri ve fuayesi ile; törenler, sempozyumlar, konferanslar, panel, konser, sergi ve açılışlar gibi faaliyetler için ideal bir mekandır.
Konferans Salonları: Fen-Edebiyat Fakültesi binasında bulunan Prof. Dr. Bahaeddin ÖGEL Konferans Salonu, son derece modern olarak tefriş edilmiş, büyük bir hizmete cevap verecek şekilde düzenlenmiş olup, 250 kişilik kapasiteye sahiptir.
Üniversitemiz, Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından modern bir şekilde yeniden düzenlenen ve kurucu rektörümüz merhum Prof.Dr. Mustafa TEMİZER’in adının verildiği Rektörlük Kampüsü’nde bulunan ikinci salon, 401 kişilik kapasiteye sahiptir. Anma günleri, sempozyum, konferans ve panel gibi kültürel faaliyetlerin yapılmasına uygundur.
Kongre Merkezi: Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü üst katında bulunan Kongre Merkezi , beş ayrı salondan oluşmaktadır. Salonlar; 84, 100 ve 184’er kişilik kapasiteye sahiptir.

Sanat Galerisi: Rektörlük Kampüsü’nde bulunan Sanat Galerisi, sergiler için ideal bir görünüme sahiptir. Burada Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Programı öğretim elemanları ile üniversitemiz öğrencilerinin ortaklaşa düzenledikleri karma ve kişisel sergiler, büyük ilgi görmektedir. Sanat Galerisi, ayrıca yöre sanatçılarımızın da istifadesine sunulmaktadır. Salon, resim panoları ve diğer mefruşatı ile her zaman kullanılmaya hazır durumdadır.

Updated Date: 25-06-2021 01:22 |