cumhurbaskani-erdogan-universitemiz-akademisyenlerine-tubitak-ve-tuba-gebip-odullerini-verdi-5479
cumhurbaskani-erdogandan-universitemize-odul-5362
universitemize-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogandan-odul-5183
tarihi-bir-basariya-imza-atan-universitemiz-arastirma-universitesi-secildi-4805
young-executive-academy-basvurulari-basladi-4554

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Üniversitemiz Akademisyenlerine TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP Ödü...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün gerçekleştirilen TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'ne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Burcu ÖZCAN ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN katıldı. Haberi Oku

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Üniversitemize Ödül...

2022 TÜBA Uluslararası Akademi, GEBİP ve TESEP Ödülleri Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “TÜBA ve TÜBİTAK Ödülleri Töreni”ne; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, rektörler ve akademisyenler katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın konuşmalarının ardından 2022 TÜBA Ödülleri sahiplerine tevdi edildi. TÜBA 2022 Uluslararası Akademi, GEBİP ve TESEP Ödül sahipleri ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldılar. Gerçekleştirilen törende Fırat Üniversitesi de ödüle layık görüldü. Üniversitemiz İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kılıç, TÜBA Halil İnalcık özel ödülüne iki eseriyle layık görüldü. 2022 yılı TÜBA – TESEP (Bilimsel Telif Eser) Halil İnalcık Özel Ödülünü Prof. Dr. Kılıç’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. Üniversitemiz İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kılıç almış olduğu bu ödülle birlikte ilk defa iki kitabıyla ödül alan akademisyen oldu.

Devamını Oku

Üniversitemize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’DAN Ödül...

Türkiye’de sadece 4 üniversitenin aldığı ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN takdim etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 2022 – 2023 Akademik Açılış programı kapsamında “2022 Üstün Başarı Ödülleri” töreni gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan CANPOLAT’ın danışmanlığını yaptığı Dr. Nazife Ülker ERTUĞRUL’un hazırladığı “İrisin Hormonunun Puberteye Geçiş ve Üreme Sistemi Üzerindeki Nöroendokrin Etkilerinin Araştırılması” konulu tezi Sağlık ve Spor Bilimleri kategorisinde yılın doktora tezi ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

Tarihi Bir Başarıya İmza Atan Üniversitemiz “Araştırma Üniversitesi” Seçildi...

Her geçen yıl başarı sıralamasını yükselten ve dünyanın saygın üniversiteleri arasında olma yolunda hızla ilerleyen Üniversitemiz oldukça önemli bir başarıya daha imza atarak YÖK tarafından Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin yer aldığı “Araştırma Üniversitesi” seçildi.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Üniversitemiz Akademisyenlerine TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP Ödü...

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP ödüllerine layık görülen Üniversitemizin iki akademisyenine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Akademik başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Üniversitemiz başarı sıralamasını her geçen gün yükseltirken Üniversitemiz akademisyenleri de oldukça önemli çalışmalara imza atmaya devam ederek hem Üniversitemize hem de Elazığ’a gurur yaşatıyorlar.

Üniversitemiz akademisyenlerinden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burcu ÖZCAN, TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülüne layık görülürken, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN ise 2021 yılı TÜBA-GEBİP Ödülüne layık görülmüştü.

Üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Burcu ÖZCAN ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN’a ödülleri Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından takdim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün gerçekleştirilen TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'ne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Burcu ÖZCAN ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN katıldı.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN: Ödül Alan Bilim İnsanlarımızı Tebrik Ediyorum

Ödül töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, "Her yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahipleriyle burada buluşarak artık bir geleneği iyice yerleştirdiğimize inanıyorum. Bu yıl 66 bilim insanımız yaptıkları çığır açıcı çalışmalardan dolayı ödül alacaklar. 3 bilim insanımız da TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü'nü alacak. Ödül alanların her biri kendi disiplinlerinde seçkin çalışmalar gerçekleştiren isimlerdir. Ödül alanların 21'inin kadın olması bizim için ayrı bir gurur vesilesidir. Törenin bilim camiasına hayırlı olmasını diliyor, ödül alan bilim insanlarımızı tebrik ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Üniversitemizden İki Akademisyene Ödüllerini Verdi

Açıklamaların ardından ödül törenine geçildi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, oldukça önemli başarılı projelere imza atan 69 bilim insanına ödüllerini tek tek takdim etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burcu ÖZCAN’a TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülünü, Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN’a ise 2021 yılı TÜBA-GEBİP Ödülünü verdi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN akademisyenlere ödüllerini takdim ederken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ da eşlik etti.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ: Bu Ödüller Şehrimiz ve Üniversitemiz İçin Gurur Vesiledir

Gerçekleştirilen ödül töreninin ardından açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “Geçtiğimiz günlerde her iki kıymetli akademisyenimizi ağırlamış ve çalışmalarından dolayı tebrik etmiştik. Bugün de akademisyenlerimiz Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödüllerini aldılar. İki akademisyenimizin Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödüllerini alması bizlere büyük bir gurur yaşatmıştır. Her iki ödülümüz de Türkiye’de çok seçkin bir jüri tarafından verilen ödüllerdir. Bu ödüller hem üniversitemiz hem de Elazığ için bir gurur vesilesidir. Bu gururu bize yaşattıkları için Prof. Dr. Burcu ÖZCAN hocamıza ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN hocamıza üniversitemiz ve şehrimiz adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

http://www.firat.edu.tr/tr/page/news/cumhurbaskani-erdogan-universitemiz-akademisyenlerine-tubitak-ve-tuba-gebip-odullerini-verdi-4528

 

 

Devamını Oku

Haberler

Duyurular

Haberler

Duyurular

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler
Fırat Üniversitesi Tanıtım Filmi