images

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuruları Başlamıştır

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuruları başlamıştır.
Başvurular için son tarih: 19.03.2023
Başvurunuzu yapmadan önce kurumsal internet sayfamızda yer alan Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuru İlan metinlerini okuyunuz.

ÖNEMLİ:
*Başvurunuzu bilgisayar üzerinden yapınız.
*Başvuru esnasında profil resmi ekleyiniz.
* Başvuracağınız portal bazı güncellemeler nedeniyle yavaş açılabilir.
erasmusbasvuru.ua.gov.tr adresi açılmıyorsa tarayıcı değiştiriniz.
*Erasmus+ Öğrenim hareketliliği için tercih esnasında tercih edeceğiniz bir üniversitesi yoksa Fırat Üniversitesini seçip işleme devam edebilirsiniz.
* Erasmus+ Staj hareketliliğinde kabul belgesi sonradan beyan ile alınacak olup, staj için tercihleri Fırat Üniversitesini tercih edip geçiniz.
* Uluslararası geçerliliği olan sınav puanı ibraz eden öğrenci Erasmus+ öğrencileri için üniversitenin yapacağı sınava giremez. Öğrenci Bir yabancı dil puanını seçmeli. Ya YÖKDİL,YDS, vb. yabancı dil puanını ibraz edebilir yada üniversitenin yabancı dil sınavına katılabilir.
* Üniversite sınavına girmek isteyenler öğrenciler portal da sınava girmek istiyorum kısmını işaretlemeli. Aksi halde sınava katılamaz.
* Başvuruların bitiminde Yabancı Dil Sınav duyurusu yapılacaktır. Kurumsal internet sayfamızı takip ediniz.

*Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliğine aynı anda başvuru yapmak isteyen öğrenciler hangi hareketlilikten -10 düşmesini istediğine dair dilekçe beyan etmek zorundadır. Aksi halde aynı anda başvurularda puan eksiltmesi için dilekçe ibraz etmeyen öğrencilerin Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğine -10 puan uygulaması yapılacaktır. 

 

Güncellendiği Tarih: 01-03-2023 06:59 |