images

16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla Üniversitemizin ev sahipliğinde sempozyum düzenlendi.

6 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla sempozyum düzenlendi. 2 gün sürecek olan sempozyumda daha iyi üretim, çevre, yaşam ve beslenme için paneller gerçekleştirilecek.

Dünya Gıda Örgütü, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliğinde 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla Üniversitemizin ev sahipliğinde “Eylemlerimiz geleceğimizdir. Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam” konulu sempozyum düzenlendi.

Ünivesitemiz Hastanesi Konferans Salonunda başlayan programa Elazığ Valisi Ömer TORAMAN, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, FAO Türkiye Temsilcisi Viorel GUTU, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Program Direktörü Prof. Dr. Toker ERGÜDER, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan KAYGUSUZ, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Sinevizyon gösterisi ve toplu fotoğraf çekimi yapılan program paneller ile devam etti. 2 gün sürecek olan sempozyumda daha iyi üretim, çevre, yaşam ve beslenme için paneller gerçekleştirilecek.Güncellendiği Tarih: 14-10-2021 14:43 |