images

7. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Üniversitemiz, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, TEKNOKENT, Fırat Teknoloji Transfer Ofisi, MÜSİAD ve KOSGEB işbirliğinde "7. Fırat Yazılım Teknoloji Proje Pazarı Ödüllü Yarışma" etkinliği düzenlendi.

Üniversitemiz Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun ilginin olduğu etkinliğe; Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Engin KARATAŞ, TEKNOKENT Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, MÜSİAD Başkanı Gürkan TEKİN, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

21 projenin sergilendiği 7. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliğinde Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ve davetliler stantları tek tek gezerek yapılan çalışmalarla ilgili öğrenci ve akademisyenlerden bilgi aldılar.

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Üniversite genelinde öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından hazırlanan teknoloji ve yazılım ağırlıklı birçok projenin sergilendiği bir etkinlik düzenlendiğini belirterek, “Bu tür projeler ilerde gençliğin teknolojiye yatkınlığını artırmak amacıyla düzenlenmektedir. Üniversite olarak akademik personelimizi ve öğrencilerimizi projeler konusunda teşvik ediyoruz, destekliyoruz” dedi.

Bilişim, yazılım ve birçok dalda yapılan projeler etkinliğe katılanlara tanıtıldı.Güncellendiği Tarih: 23-05-2023 12:32 |