images

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Üniversitemiz Akademisyenlerine TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP Ödüllerini Verdi

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP ödüllerine layık görülen Üniversitemizin iki akademisyenine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Akademik başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Üniversitemiz başarı sıralamasını her geçen gün yükseltirken Üniversitemiz akademisyenleri de oldukça önemli çalışmalara imza atmaya devam ederek hem Üniversitemize hem de Elazığ’a gurur yaşatıyorlar.

Üniversitemiz akademisyenlerinden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burcu ÖZCAN, TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülüne layık görülürken, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN ise 2021 yılı TÜBA-GEBİP Ödülüne layık görülmüştü.

Üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Burcu ÖZCAN ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN’a ödülleri Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından takdim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün gerçekleştirilen TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'ne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Burcu ÖZCAN ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN katıldı.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN: Ödül Alan Bilim İnsanlarımızı Tebrik Ediyorum

Ödül töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, "Her yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahipleriyle burada buluşarak artık bir geleneği iyice yerleştirdiğimize inanıyorum. Bu yıl 66 bilim insanımız yaptıkları çığır açıcı çalışmalardan dolayı ödül alacaklar. 3 bilim insanımız da TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü'nü alacak. Ödül alanların her biri kendi disiplinlerinde seçkin çalışmalar gerçekleştiren isimlerdir. Ödül alanların 21'inin kadın olması bizim için ayrı bir gurur vesilesidir. Törenin bilim camiasına hayırlı olmasını diliyor, ödül alan bilim insanlarımızı tebrik ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Üniversitemizden İki Akademisyene Ödüllerini Verdi

Açıklamaların ardından ödül törenine geçildi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, oldukça önemli başarılı projelere imza atan 69 bilim insanına ödüllerini tek tek takdim etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burcu ÖZCAN’a TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülünü, Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN’a ise 2021 yılı TÜBA-GEBİP Ödülünü verdi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN akademisyenlere ödüllerini takdim ederken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ da eşlik etti.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ: Bu Ödüller Şehrimiz ve Üniversitemiz İçin Gurur Vesiledir

Gerçekleştirilen ödül töreninin ardından açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “Geçtiğimiz günlerde her iki kıymetli akademisyenimizi ağırlamış ve çalışmalarından dolayı tebrik etmiştik. Bugün de akademisyenlerimiz Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödüllerini aldılar. İki akademisyenimizin Sayın Cumhurbaşkanımızdan ödüllerini alması bizlere büyük bir gurur yaşatmıştır. Her iki ödülümüz de Türkiye’de çok seçkin bir jüri tarafından verilen ödüllerdir. Bu ödüller hem üniversitemiz hem de Elazığ için bir gurur vesilesidir. Bu gururu bize yaşattıkları için Prof. Dr. Burcu ÖZCAN hocamıza ve Prof. Dr. Cemal Georg ORHAN hocamıza üniversitemiz ve şehrimiz adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 Güncellendiği Tarih: 28-12-2021 16:14 |