images

Fen ve Mühendislik Alanında TÜBİTAK 1001 ÇABA Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi Programı Düzenlendi

Üniversitemizde TÜBİTAK 1001 ÇABA Programına Yönelik Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi düzenlendi.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programına, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Hamdi Soner ALTUNDOĞAN, Adıyaman, Dicle, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Hatay Mustafa Kemal, Malatya Turgut Özal ve Üniversitemizden öğretim elemanları katıldı.

Fen ve Mühendislik Alanında TÜBİTAK 1001 ÇABA Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi Programı Proje Koordinatörü Prof. Dr. Hamdi Soner ALTUNDOĞAN, düzenlenen eğitim programının amacının, 1001 projeleri hazırlanması konusunda uygulamalı eğitimler yapmak, bölgenin ihtiyaçlarının odak olduğu proje fikirlerini sunmak ve katılımcılara TÜBİTAK proje destekleri hakkında bilgilendirme yapmak olduğunu söyledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise, Araştırma Üniversitesi olan Fırat Üniversitesinde ciddi manada gayret sarf ederek proje hazırlayan öğretim elemanlarının olduğunu belirterek, kendi akademik kariyerini daha iyi yerlere getirmek, hem de ülkesine ve milletine daha faydalı işler yapabilmek için proje başvurusu yapan, eğitimlere katılan tüm akademik personelimizi yürekten kutluyorum dedi.

3 gün sürecek olan eğitimlerde; Prof. Dr. Hamdi Soner ALDUNDOĞAN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Prof. Dr. M. Şaban TANYILDIZI, Prof. Dr. Deniz TURAN, Prof. Dr. M. Emin CANDANSAYAR ve Prof. Dr. Mehmet KARAKÖSE, TÜBİTAK 1001 ÇABA Programına Yönelik Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi verecekler.Güncellendiği Tarih: 01-09-2023 10:39 |