images

TÜBİTAK BİDEB 2237- B Afet Bölgelerindeki Araştırmacılar İçin Çok Disiplinli ve Üniversite- Sanayi İşbirliğine Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Üniversitemizde TÜBİTAK BİDEB 2237- B Afet Bölgelerindeki Araştırmacılar için Çok Disiplinli ve Üniversite- Sanayi İşbirliğine Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi düzenlendi.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programına, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Engin AVCI, Üniversitemiz ve Deprem bölgelerindeki Üniversitelerden öğretim elemanları katıldı.

TÜBİTAK BİDEB 2237- B Afet Bölgelerindeki Araştırmacılar için Çok Disiplinli ve Üniversite- Sanayi İşbirliğine Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi Proje Koordinatörü Prof. Dr. Engin AVCI, düzenlenen eğitim programının amacının, afet bölgesi içerisinde yer alan 11 ildeki üniversitedeki araştırmacıların bir araya gelerek bilgi, birikim ve tecrübelerini işbirliği içerisinde projeye dönüştürmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ise, 6 Şubat depreminden sonra etkilenen 11 ilde hem kurumlar, hem vatandaşlar aynı zamanda da Üniversite Sanayi işbirliği ve ticaretle ilgili ciddi problemler meydana geldiğini ifade ederek, devletimizin ve milletimizin bu konuda üzerini düşeni yaptığını hatırlattı.

Deprem bölgesindeki illerin biran önce kalkınması için Üniversitelere çok büyük görevler düştüğünü belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. YILMAZ, bir ilin gelişmesi ve değişmesi için üniversitelerin önemli bir rol oynadığını, yapılan TÜBİTAK projeleri ile maddi katkılar sağlanarak Üniversite- Sanayi İşbirliklerinin öneminin artacağına dikkat çekti.

3 gün sürecek olan eğitimlerde; Prof. Dr. Engin AVCI, Prof. Dr. Yalın Kılıç TÜREL, Prof. Dr. Muhammed Fatih TALU, Prof. Dr. Abdullah ÖZEN, Doç. Dr. Gonca Özmen KOCA ve Dr. Öğr. Üyesi Yunus SANTUR, TÜBİTAK BİDEB 2237- B Afet Bölgelerindeki Araştırmacılar için Çok Disiplinli ve Üniversite- Sanayi İşbirliğine Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi verecekler.  Güncellendiği Tarih: 08-09-2023 12:15 |