images

Üniversitemiz “Hazarbaba Dağ Doğa Yürüyüşü” Gerçekleştirdi

Üniversitemiz Öğrencilerine Elazığ’ı Tanıtmaya Devam Ediyor  

Üniversitemiz tarafından öğrencilere Elazığ’ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmak amacıyla başlatılan gezi etkinlikleri kapsamında yaklaşık 350 öğrenciyle “Hazarbaba Dağ Doğa Yürüyüşü” etkinliği düzenlendi.  

Üniversitemiz Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen; Elazığ Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret Borsası’nın destekleriyle “Hazarbaba Dağ Doğa Yürüyüşü” etkinliği gerçekleştirildi.  

Şehri karış karış öğrencilerine tanıtmaya devam eden Üniversitemiz geçtiğimiz gün Harput’a, daha sonra Palu ilçesine bu kez de Sivrice ilçesine gezi etkinliği düzenledi.

350 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrencilere; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ da eşlik etti.  

Hazarbaba Kayak Merkezi’nde başlayan etkinlik kapsamında öğrenciler Hazarbaba dağının zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi.  

Öğrenciler daha sonra Fırat Üniversitesi’nin hazar gölü kenarındaki Sivrice Gençlik Eğitim Merkezi Kampına geçerek Hazar Gölü’nün manzarasını izleyip piknik yaptı.

Gerçekleştirilen geziler ve etkinlikler sayesinde öğrenci olarak yaşadıkları Elazığ’ı tanıma fırsatı bulduklarını belirten öğrenciler etkinlikler nedeniyle Üniversite yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.Güncellendiği Tarih: 03-06-2024 11:08 |