images

Üniversitemiz ile Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Arasında Mutabakat Zabtı İmzalandı

Üniversitemiz ile Azerbaycan Milli İlimler Akademisi arasında kültür, sanat ve edebiyat alanlarındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve bilimsel çalışmaların artırılması amacıyla Mutabakat Zabtı imzalandı.

Mutabakat Zabtı Mutabakat Zabtı Azerbaycan Milli İlimler Akademisinin Prezidenti, Nizami Gencevi Edebiyat Enstitüsünün Genel Müdürü  Prof. Dr. İsa HABİBBEYLİ ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ tarafından imzalandı.

Azerbaycan’ın umumi milli lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenmesi planlanan kültürel toplantılarla alakalı imzalanan Mutabakat Zabtının hayırlı olmasını dileyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “Azerbaycan ile ilgili yapılacak olan tüm bilimsel ve kültürel etkinliklere kapı aralayacak olan bu mutabakat zabtının Türkiye Azerbaycan ilişkilerini daha da güçlendirecek olması açısından son derece önemli. Üniversite olarak bu konuda yapılması planlanan tüm çalışmalara destek olacağımızı ifade etmek istiyorum“ dedi.

Düzenlenen imza töreninde Azerbaycan Milli İlimler Akademisini temsilen Prof. Dr. Asif RÜSTEMLİ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülhalim AYDIN, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda ARIKAN, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim üyesi ve TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan YALÇIN ile Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Veysel KARACA da hazır bulundu.Güncellendiği Tarih: 22-05-2023 10:04 |