images

Üniversitemiz ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yer alan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile Batı Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dallarını kapsayan lisansüstü çift diploma ön protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Soner ÖZGEN, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı ve Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdulhalim AYDIN, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü İngiliz Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Seda ARIKAN, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat SUNKAR, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ercan ALKAYA, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkan Yardımcısı ve Üniversitemiz TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan YALÇIN ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra BAYNAZAR, Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Doğu Dilleri ve Tercümanlık Bölümü öğretim üyesi Dr. Dinara ASHİMOVA ve Üniversitemiz ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında daha önce imzalanan ikili iş birliği anlaşması kapsamında eğitimleri üniversitemizde devam eden Kazakistanlı öğrenciler katıldı.

İmzalanan lisansüstü çift diploma ön protokolü, üniversitemiz ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasındaki ikili iş birliği ilişkilerinin artırılmasını ve protokole esas olan lisansüstü çift diploma anlaşmasının her iki üniversitenin tüm enstitülerini kapsayacak şekilde genişletilmesini amaçlamaktadır.

Protokol Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra BAYNAZAR arasında imzalandı.Güncellendiği Tarih: 23-11-2022 10:28 |