images

Üniversitemiz Lise Öğrencilerine Tanıtılıyor

Üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla “Fırat’ta Bir Gün” tanıtım etkinliği başlatıldı.  

YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilen ve açıklanan birçok veride Türkiye’nin en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan Fırat Üniversitesi tanıtım etkinliklerinin kapsamını genişletti.  

Üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle Elazığ’da eğitim gören lise öğrencilerine meslek tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla Fırat Üniversitesi gezdirilerek üniversitenin tanıtımı gerçekleştirilecek. Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan organizasyonda ilk etapta merkezdeki 27 lisenin son sınıf öğrencisi Fırat Üniversitesi’nde ağırlanacak.  

Bu kapsamda Üniversitemiz ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. Cemil Meriç Fen Lisesi ve Ahmet Kabaklı Fen Lisesi’nin öğrencileri Üniversitemizi gezerek üniversite hakkında bilgilendirildi.

Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar ve Fırat Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Furkan Dilaver tarafından karşılanan öğrencilere önce Fırat Üniversitesi hakkında genel bilgi verildikten sonra fakülte ve sosyal alan gezisi düzenlendi.Güncellendiği Tarih: 02-12-2022 12:48 |