images

Üniversitemiz Öğrencileri Harput’u Gezdi

Üniversitemiz tarafından öğrencilere Elazığ’ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmak amacıyla başlatılan gezi etkinlikleri kapsamında 350’ye yakın öğrenci Harput’u gezdi.

Üniversitemiz Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından Elazığ Belediyesi’nin destekleriyle “Tarihe Yolculuk ‘Harput’ Gezisi” etkinliği gerçekleştirildi. 

Harput gezisine Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan AKPINAR, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Furkan DİLAVER ve Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören 350’ye yakın öğrenci katıldı.

Geziye katılan öğrenciler; minaresi Pisa Kulesi’nden daha eğri olan Ulu Cami’yi, harcında süt kullanıldığı rivayeti olan Harput Kalesi’ni, Şefik Gül Kültür Evi’ni, Fincan Müzesi’ni, Hoca Hasan Hamamı’nı, Cam Seyir Terası’nı ve Basın Müzesi’ni gezdi. 

Elazığ’ın tarihi ve turistik değerlerini öğrencilere tanıtmak ve aynı zamanda öğrencilerin moral ve motivasyonlarını da sağlamak amacıyla gerçekleştirilen gezide Üniversite öğrencileri Harput’u oldukça beğendi.

Geziyle ilgili açıklama yapan Üniversitemiz öğrencileri Harput’u çok beğendiklerini, tarihi yerleri görmekten dolayı oldukça mutlu olduklarını söyleyerek düzenlenen gezi nedeniyle Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’a ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI’na teşekkür ettiler.Güncellendiği Tarih: 31-05-2024 13:26 |