images

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖKTAŞ’a Çekya’da Bilime Katki Ödülü Verildi

Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen 9. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi’nde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’a Bilime Katkı Ödülü takdim edildi.

Çekya’nın Prag şehrinde düzenlenen Üniversitemizin de destekleyen kuruluşlar arasında yer aldığı “9. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi” gerçekleştirildi. Kongreye; Türkiye’den Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU ve birçok uluslararası akademisyen katılım sağladı.

Yüz yüze ve çevrim içi sunumların yapıldığı kongrede konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, uluslararası sempozyumların önemine değindi ve kongrede sunulan bildirilerin bilim dünyasına katkı sağlayacağını söyleyerek katılımcılara başarılar diledi.

Gerçekleştirilen kongrede Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ Bilime Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’a ödülünü Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ takdim etti.

Öte yandan Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, Macaristan Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret ederek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir GÖKTAŞ’ın da yer aldığı Budapeşte Demografi Zirvesi'ne katıldı.      Güncellendiği Tarih: 18-09-2023 12:32 |