images

Üniversitemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından karma resim sergisi ve “Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlik” konulu panel gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi Şehit Canbert Tatar Konferans Salonunda düzenlenen programa; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Nuri GÖMLEKSİZ, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Nuri GÖMLEKSİZ, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak ülkemize öğretmen yetiştirmeye devam ettiklerini belirterek, bu yıl ki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesinin ayrıca bir gurur yaşattığını söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN ise öğretmenlik mesleğinin özveri isteyen ve ömür boyu devam eden bir meslek olduğunu ifade ederek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından Öğretmenler Günü’ne özel şiirler okundu, müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi sergilendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Tahir ÇELİKBAĞ koordinatörlüğünde Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü 4. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergisinin açılışı da gerçekleştirildi.Güncellendiği Tarih: 24-11-2023 12:35 |