images

Üniversitemizde Hazırlanan 7 TÜBİTAK 1001 Projesi Kabul Edildi

Üniversitemiz akademisyenleri yürütücülüğünde hazırlanan ve 2021 yılı 1. Döneminde TÜBİTAK 1001 programlarına sunulan proje önerilerinden 7 tanesi bilimsel değerlendirme sonucunda desteklenmeye hak kazandı.

6 proje TÜBİTAK 1001 programları kapsamında desteklenirken bir projenin ise deprem özel çağrısı kapsamında desteklenmesine karar verildi.

Kabul edilen bu projeler sayesinde Üniversitemize yaklaşık 4 Milyon 800 Bin TL’nin aktarılması sağlanacak.

Üniversitemiz bu projelerle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 2021 yılı 1. Döneminde en fazla projesi kabul edilen 2 üniversiteden biri oldu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, bu zorlu dönemde Ar-Ge faaliyetlerinde başarı sağlayan başta proje yürütücüleri olmak üzere araştırmacı ve danışmanları tebrik ederek, yürütülecek projelerle bilimsel birikimin yanında hem ilimiz hem de ülke ekonomisine katkı sağlanacağını ifade etti.

Desteklenen projelerin 1’i deprem olmak üzere 3 tanesinin Mühendislik alanında, 2 tanesinin Veterinerlik alanında, 1 tanesinin Su Ürünleri ve 1 tanesinin de Sağlık bilimleri alanında olduğunu, yönetimce verilecek destekler ve alınacak tedbirlerle önümüzdeki dönemlerde Üniversitemizin araştırma üniversitesi olma hedefine ulaşmasını amaçladıklarını bildirdi.

 Güncellendiği Tarih: 07-09-2021 15:22 |