images

Üniversitemizde TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bilimsel Etkinlik Eğitimi Düzenlendi

Üniversitemizde TÜBİTAK BİDEB 2237-A kapsamında “Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi” Bilimsel Etkinlik eğitimi düzenlendi.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programına; Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yunus SANTUR, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, eğitimciler ile eğitime katılan lisansüstü öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yunus SANTUR, planlanan etkinliğin temel amacının, çok disiplinli yürütülen lisansüstü araştırmalar için veri bilimi ve yapay öğrenme temellerinin araştırmacılara aktarılmasını sağlayacak teorik ve uygulamalı bir eğitimin gerçekleşmesi olduğunu belirtti. 

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ise etkinliğin hedef kitlesinin yazılım, bilgisayar mühendislikleri başta olmak üzere sağlık, mühendislik, mimarlık, eğitim, ekonomi, işletme, iktisat, spor bilimleri gibi alanlarda lisansüstü araştırmalar yürüten, tez önerisi çoklu disiplin gerektiren veya sanayiye yönelik tez çalışmaları yürütecek katılımcıları kapsadığını söyledi.        Güncellendiği Tarih: 16-03-2023 10:54 |