images

Üniversitemizde Türk Veteriner Hekimliği Öğretiminin 179. Yılı Kutlandı

Türk Veteriner Hekimliği Öğretiminin 179. Yılı, Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali EROĞLU, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÇALICIOĞLU, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, Veteriner Hekimler Oda Başkanı Cazım BULUT, Fakülte Dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÇALICIOĞLU, Avrupa’dan aldığımız veteriner eğitiminin bugün çok geliştiğini belirterek, “Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Avrupa standartlarına getirmek ve uygun hale getirmek için fakülte olarak 2007’den itibaren çalışıyoruz. Bu çalışmalar sonucunda çok yol kat ettik ve geçtiğimiz eylül ayında Avrupa Birliğinin veteriner eğitim akreditasyonunun EAEVE’ye katılmaya fakültemiz hak kazandı. Bugün itibariyle hem ulusal akreditasyon hem de uluslararası akreditasyona sahip bir fakülteyiz” dedi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ ise “Üniversitemiz Veteriner Fakültesinin akreditasyonunun gerçekleşmesiyle, Avrupa standartlarında eğitim olanağı sunduğunu ve verdiği diplomanın Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli olacağı belgelenmiştir. Bu gelişme hem Veteriner Fakültemiz hem de Üniversitemiz açısından önemli bir gelişmedir. Bu konuda emeği geçen tüm Dekanlarımıza ve Öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Programda ayrıca, Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali EROĞLU, Veteriner Hekimler Oda Başkanı Cazım BULUT ve İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN birer konuşma yaparak günün anlam ve önemini belirttiler.

Program Veteriner Fakültesi‘nden emekli olan Öğretim üyelerine plaket takdimi, Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen süt koşusunda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve katılımcılara süt ikramı ile sona erdi.Güncellendiği Tarih: 25-10-2021 13:17 |